Ortopedia


Lek. med. Joanna Kraśny

Informacje

Specjalista ortopedii i traumatologii narządów ruchu u dzieci- Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Pracuje w Klinice Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. W. Degi w Poznaniu. Dr Joanna Kraśny jest wykładowcą akademickim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, a także członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii. Systematycznie uczestniczy w szkoleniach w Polsce i za granicą, w dziedzinie ortopedii dziecięcej i diagnostyki ultrasonograficznej, szczególnie z zakresu badania stawów biodrowych u niemowląt. W kręgu zainteresowań dr Joanny Kraśny znajdują się neuroortopedia (mózgowe porażenie dziecięce), wady rozwojowe (stopy końsko-szpotawe) oraz diagnostyka chodu.

 • Ortopedia

Lek. med. Krzysztof Buczeń

Informacje

Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Ukończył Pomorską Akademię Medyczną w Szczecinie. Zajmuje się leczeniem operacyjnym i bezoperacyjnym schorzeń narządu ruchu. Kwalifikuje do zabiegów oraz wykonuje operacje ortopedyczne.

Zajmuje się leczeniem m.in :

 • urazów (złamania, zwichnięcia ,uszkodzenia tkanek miękkich) i następstw urazów,
 • chorób zwyrodnieniowych narządu ruchu (staw kolanowy, biodrowy, bark),
 • następstw urazów sportowych (skręcenia stawu kolanowego , skokowego),
 • chirurgią ręki (np.zmiany pourazowe, zespół cieśni kanału nadgarstka),
 • chirurgią stopy (np .paluch koślawy, paluch sztywny),
 • chirurgią barku(np bark zamrożony, niestabilność stawu ramiennej, kwalifikacja do leczenia operacyjnego).

  • Ortopedia

 • Lek. med. Piotr Kaczkowski

  Informacje

  Jest lekarzem, absolwentem Akademii Medycznej we Wrocławiu, posiada specjalizację z Ortopedii i Chirurgii Urazowej. Jedocześnie ukończył Wrocławską Akademię Wychowania Fizycznego uzyskując tytuł magistra rehabilitacji.

  Uczestnik wielu krajowych i międzynarodowych konferencji i szkoleń. Jest członkiem wielu Towarzystw Naukowych – Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, Polskiego Towarzystwa Osteoartrologii oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej i Rehabilitacji.

  W swojej praktyce zajmuje się szeroko rozumianą ortopedią oraz medycyną sportową i diagnostyką i leczeniem osteoporozy.

  • Ortopedia

  lek. med. Michał Walczak

  Informacje

  Jest rezydentem ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz asystentem w Klinice Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

  Od 2016 roku należy do Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i uczestniczy w corocznych zjazdach PPOS. Od 2021 roku jest członkiem Sekcji Ortopedii Dziecięcej PTO oraz członkiem PTArtro.

  Przyjmuje pacjentów w każdym wieku, skupiając się na rozmowie, badaniu i ocenie narządu ruchu. Dba, aby pacjenci czuli się swobodnie w gabinecie oraz w pełni zrozumieli istotę swojej choroby. Jak sam mówi "Priorytetem jest dobranie planu leczenia odpowiedniego dla każdego pacjenta".

  Wykonuje również kompleksowe badanie dziecka z uwzględnieniem rozwoju narządu ruchu oraz USG stawów biodrowych u niemowląt.

  • Ortopedia