Tymczasowa zmiana adresu

Szanowni Państwo, od 1 sierpnia 2023 roku nastąpi tymczasowa zmiana adresu przychodni na ulicę Głowackiego 7, w budynku przychodni UROMED. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.




lek. med. Michał Walczak

Informacje

Jest rezydentem ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz asystentem w Klinice Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Od 2016 roku należy do Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i uczestniczy w corocznych zjazdach PPOS. Od 2021 roku jest członkiem Sekcji Ortopedii Dziecięcej PTO oraz członkiem PTArtro.

Przyjmuje pacjentów w każdym wieku, skupiając się na rozmowie, badaniu i ocenie narządu ruchu. Dba, aby pacjenci czuli się swobodnie w gabinecie oraz w pełni zrozumieli istotę swojej choroby. Jak sam mówi "Priorytetem jest dobranie planu leczenia odpowiedniego dla każdego pacjenta".

Wykonuje również kompleksowe badanie dziecka z uwzględnieniem rozwoju narządu ruchu oraz USG stawów biodrowych u niemowląt.

  • Ortopedia





Szanowni Pacjenci,
Zapraszamy na konsultacje RADIOLOGA - Dr Katarzyny Stanisławskiej - konsultacje z zakresu neuroradiologii zabiegowej, w szczególności: tętniaki mózgu i naczyniaki mózgu.

Dr n. med. Katarzyna Stanisławska jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W 2018 roku uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie radiologia i diagnostyka obrazowa. Pracuje w Szpitalach Klinicznych w Poznaniu. Ukończyła studia doktoranckie na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. W codziennej praktyce zajmuje się przede wszystkim diagnostyką obrazową i leczeniem wewnątrznaczyniowym chorób naczyń, ze szczególnym uwzględnieniem chorób naczyń mózgowych. Jest autorką i współautorką prac naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych oraz wystąpień na konferencjach naukowych. Katarzyna Stanisławska jest członkiem Polskiego Towarzystwa Radiologicznego oraz towarzystw europejskich i światowych z zakresu radiologii ogólnej i radiologii interwencyjnej.


Rejestracja telefoniczna: 94 347 74 61 / 602 776 267
lub mailowa : rejestracja@stanmed.pl ,
od poniedziałku do piątku w godz: 8:00 - 18:00.
Zapraszamy!


Szanowni Pacjenci,
Zapraszamy na konsultacje ORTOPEDY DZIECIĘCEGO - Dr Joanna Kraśny.

Dr Joanna Kraśny
Specjalista ortopedii i traumatologii narządów ruchu u dzieci- Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Pracuje w Klinice Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. W. Degi w Poznaniu.
Dr Joanna Kraśny jest wykładowcą akademickim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, a także członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii.
Systematycznie uczestniczy w szkoleniach w Polsce i za granicą, w dziedzinie ortopedii dziecięcej i diagnostyki ultrasonograficznej, szczególnie z zakresu badania stawów biodrowych u niemowląt.
W kręgu zainteresowań dr Joanny Kraśny znajdują się neuroortopedia (mózgowe porażenie dziecięce), wady rozwojowe (stopy końsko-szpotawe) oraz diagnostyka chodu.


Rejestracja telefoniczna: 94 347 74 61 / 602 776 267
lub mailowa : rejestracja@stanmed.pl ,
od poniedziałku do piątku w godz: 8:00 - 18:00.
Zapraszamy!

Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące badania ultrasonograficznego stawów biodrowych u niemowląt.

Sprawdź na czym polega dysplazja stawu biodrowego.

Rozwojowa dysplazja stawu biodrowego

  • oznacza nieprawidłowe relacje anatomiczne elementów składających się na staw biodrowy, tj. głowy kości udowej oraz panewki stawu biodrowego
  • jest to wada stawu biodrowego, która powstaje najczęściej w okresie płodowym
  • pośród najważniejszych przyczyn powstawania tej wady można wymienić czynniki mechaniczne, genetyczne i hormonalne
  • do czynników zwiększających ryzyko wystąpienia choroby zalicza się: płeć żeńską, położenie miednicowe, małowodzie, występowanie dysplazji stawu biodrowego w rodzinie oraz dużą masę urodzeniową u dziecka
  • wady towarzyszącymi dysplazji stawu biodrowego to najczęściej przywiedzenie przodostopia lub kręcz szyi

    W celu prawidłowego rozpoznania dysplazji stawu biodrowego:
  • zaleca się wykonanie badania USG stawów biodrowych, aby umożliwić wykrycie nieprawidłowości stawu biodrowego u dzieci, a także podjęcia wczesnego leczenia
  • badanie kliniczne noworodka jest niezbędne
  • badanie ultrasonograficzne nie jest bolesne ani szkodliwe dla dziecka
  • badanie USG umożliwia ocenę struktur chrzęstnych i ich relacji w stawie biodrowym
  • pierwsze badanie USG stawów biodrowych (jeżeli nie wykryto nieprawidłowości podczas badania klinicznego po porodzie) należy wykonać między 4 a 6 tygodniem życia; drugie badanie - po kolejnych 6 tygodniach

    Profilaktyka jest najlepszą metodą leczenia!