Pediatria


Lek. med. Grażyna Stanisławska

Informacje

Ukończyła w 1983 rok Wydział Lekarski Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Pracę rozpoczynała na oddziale dziecięcym Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie, uzyskując I stopień specjalizacji z zakresu pediatrii. W trakcie specjalizacji z chorób płuc rozpoczęła pracę w Poradni Specjalistycznej.

Jest członkiem Towarzystw Naukowych – Pediatrycznego i Alergologicznego, czynnie uczestnicząc w szkoleniach, sympozjach i konferencjach.

W zakresie zainteresowań lek. Grażyny Stanisławskiej są przede wszystkim choroby płuc u dzieci, schorzenia alergologiczne. W trakcie diagnostyki stosuje badania spirometryczne oraz testy alergologiczne. Dzięki wieloletniej pracy na oddziale dziecięcym zajmuje się również diagnostyką i leczeniem szeroko rozumianych chorób wieku dziecięcego.

Rejestracja on-line
  • Pediatria / Pulmonologia

Lek. med. Aleksandra Nogalska

Informacje

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie Od 2007 r. doświadczenie zawodowe zdobywała na Oddziale Pediatrii, Pulmonologii i Alergologii SPS ZOZ 'Zdroje" w Szczecinie, gdzie zajmowała się diagnostyką i leczeniem chorób alergicznych, pulmonologicznych i innych chorób wieku dziecięcego oraz wykonywała przezklatkowe usg płuc.

W 2013 r. zdała Państwowy Egzamin Specjalizacyjny i otrzymała tytuł specjalisty chorób dzieci, natomiast w 2016 r. zdała kolejny Państwowy Egzamin Specjalizacyjny otrzymując tytuł alergologa. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego i Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Swoją wiedzę pogłębia uczestnicząc w ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach pediatrycznych, alergologicznych i pulmonologicznych.

Ukończyła kursy ultrasonografii dla pediatrów i usg płuc dzieci w Klinice Chorób Dzieci w Krakowie oraz kurs żywienia dzieci otrzymując tytuł specjalisty w zakresie żywienia dzieci. W trakcie konsultacji lekarskiej u lek. Aleksandry Nogalskiej istnieje możliwość wykonania USG płuc.

Rejestracja on-line
  • Alergologia / Pediatria